Kā izveidot pievilcīgu sludinājumu?

Starp daudzajiem sludinājumiem, kuri tika izvietoti Takari.eu vietnē, daži pievelk uzmanību no pirmā acu skatiena un motivē nopirkt/noslēgt darījumu. Katram sludinājumam, izvietotam bezmaksas sludinājumu vietnē ir savas izredzes, lai iepatiktos potenciālajam pircējam/klientam

Ir sludinājumi, kuri pievelk uzmanību uzreiz, bet ir arī tie, kurus mēs vienkārši caurskatām. Kāpēc tā notiek, un kā nokļūt jūsu potenciālo klientu redzeslaukā?

Mēs esam pārliecināti, ka šie padomi kļūs par noderīgu ceļvedi, jūsu ideāla sludinājuma sastādīšanai!

 1. Apmainieties lomām! Pirms sludinājuma sastādīšanas, iedomājieties sevi kā potenciālu jūsu preces pircēju, un definējiet: kādu informāciju par preci ir nepieciešams norādīt pirmkārt, kas būtu jāpiemin sludinājuma vidū, un kā vajadzētu izskatīties jūsu sludinājuma pēdējai daļai.
 2. Sāciet aprakstu ar galveno! 2-3 teksta sākuma rindiņām ir jābūt jūsu sludinājuma vis pievilcīgākai daļai, jo pirmais, kas metas acīs ir virsraksts un teksta pirmais teikums. Nerakstiet otrreizējos papildus parametrus sludinājuma pirmajā daļā, pasniedziet informāciju nozīmes secībā.
 3. Pasniedziet aprakstu lakoniski, viegli lasāmā formā. Izmantojiet punktu, neaizmirstiet par atstarpēm starp vārdiem. Sludinājums, kas rakstīts ar nepārtrauktu tekstu, slikti uztveras un parasti tiek palaists garām tiem klientiem/pircējiem, kuriem nav ne laika, ne vēlēšanās meklēt galveno Jūsu sludinājumā. Būtiska kvalitatīva sludinājuma iezīme, kurš koncentrējas uz panākumiem ir īsums un skaidrība.
 4. Prdoš auto. Rakstiet pareizi un rūpīgi, cenšaties izvairīties no kļūdām. Skaidri formulējiet savu domu. Izglītots teksts kalpos kā cienīgs ieteikums, to vienmēr patīkami lasīt. Nesaīsiniet vārdus līdz nepazīšanai, izmantojiet labi zināmo visiem saīsinājuma formu, tādēļ, lai jūsu klients varētu bez grūtībām atšifrēt jūsu reklāmas ziņojumu.
 5. Neizmantojiet tekstā vairākas kopējās frāzes! Ļoti bieži var manīt sludinājumus ar tādiem lozungiem: „Labākais tikai pie mums!”, „Mūsu pakalpojumi ir vislētākie!”, „Tikai mēs jums palīdzēsim!” un tamlīdzīgi. Sludinājumi ar kopējām frāzēm aprakstā (kā arī tekstā) nedot panākumus, un netiek izskatīti pirmkārt. Cenšaties izvairīties no tādiem formulējumiem teksta pirmajās rindiņās.
 6. Pielāgojiet tekstu jūsu klientam. Padomājiet, kāds potenciālais pircējs gribētu iegādāties jūsu preci- veikla mājsaimniece, gādīga māte, veiksmīgs uzņēmējs, izvēlīgs kolekcionārs vai ekstremāls sportists. Izmantojiet pareizos vārdus, cenšaties izvēlēties veiksmīgāko stilu jūsu preces/pakalpojuma aprakstam.
 7. Esiet oriģināls! Rubrika, kurā ievietots jūsu sludinājums, visticamāk, jau satur līdzīgus pēc satura teikumus, bet atsevišķos gadījumos jums nepieciešams izmantot līdzīgu leksiku vai standarta noteikumus. Tādēļ, lai izceltos viena tipa sludinājumu sarakstā, izmantojiet oriģinālo virsraksta formulējumu, iesaistiet tajā atvērtību, interesantas detaļas un jūsu produkta/pakalpojuma priekšrocības.
 8. Pārdodu skapi un televizoru vai 1+1=0. Neveidojiet tādu sludinājumu, kurā jūs piedāvājat pircējam 2 vai vairākus dažāda tipa produktus. Pirmkārt, tādam sludinājumam nav un nebūs piemērotas rubrikas. Veidojiet atsevišķus sludinājumus jaunajam produktam, tas piesaistīs lielāku uzmanību jūsu piedāvājumam un palielinās iespēju uz veiksmīgu darījumu.
 9. Nepieciešams, lai klients jums uzticētos! Jūsu sludinājums- galvenokārt ir komerciāls piedāvājums, ar kura palīdzību jūs vēlaties, cik vien iespējams, izdevīgāk un ātrāk pārdot savu produktu vai arī atrast klientus, kuri ir ieinteresēti jūsu pakalpojumos. Neizmantojiet laukā Kontaktpersona kosmiskos vārdu nosaukumus. Daudz patīkamāk un drošāk, risināt lietas ar Ivanu, Sergeju vai Svetlānu, nekā ar kādu Astronautu, angel_666, kyky u.t.t.

  Jūsu potenciālais klients ilgi domās kā jūs uzrunāt, pat tad, ja viņš uzdrīkstēsies piezvanīt jums par ieinteresēto preci/pakalpojumu. Rakstiet savu vārdu, tas nekavējoties iedvesmos klientu uz uzticību jums un jūsu piedāvājumam.

  Vienmēr atbildiet uz ieinteresēto cilvēku vēstulēm laipni un laikā. Neslinkojiet regulāri pārbaudīt jūsu e-pastu. Gadījumā, ja jūsu potenciālais pircējs nesaņem atbildes vēstuli 24h laikā, viņš/viņa var padomāt, ka jūs neeksistē un jūsu sludinājums neatbilst taisnībai. Atceraties: ātra un kvalitatīva atbilde uz jebkuru ieinteresētās personas jautājumu, var kalpot kā galvenais faktors, jūsu preces iegādei.

  Vienmēr esiet pieejams! Ja jūs norādījāt tālruņa numuru kā vienīgo saziņas līdzekli, cenšaties atbildēt uz visiem ienākošiem zvaniem, ja jums nebija izdevības atbildēt uz zvanu, pārzvaniet abonentam pirmais: varbūt tieši šis neatbildētais zvans kļūs par svarīgāko, veiksmīgam darījumam.
 10. 10. Norāde, apraksta vietā- tas ir slikti. Sludinājums, kura saturā ir ievietota norāde, pārejot uz kuras klients var izlasīt vairāk par produktu, nav pats labākais solis klienta piesaistīšanai. Tādi „kaili” sludinājumi parasti paliek malā. Ne visi lietotāji droši pāriet uz nezināmu norādi, tāpēc mēs iesakām pievienot produkta aprakstu tā paredzētā laukumā-teksts. Atgādinām jums: norādes sludinājuma aprakstā ir aizliegtas.
 11. 11. Redzēt- nozīmē ticēt. Obligāti pievienojiet fotogrāfijas jūsu sludinājumam. Klients, kurš redz skaidru, kvalitatīvu produkta attēlu, kuru viņš grasās nopirkt, vairāk ieinteresēs jūsu piedāvājums, nekā līdzīgi, bet bez foto. Pievērsiet uzmanību: Sakarā ar vietnes noteikumiem ir aizliegts pievienot fotogrāfijas ņemtas no Interneta vai skenētas no foto kataloga( izņemot atsevišķas kategorijas lasiet šeit).
 12. 12. Pareizi izmantojiet atslēgvārdus! Pievērsiet uzmanību atslēgvārdiem jūsu sludinājumā. Atslēgvārdi ir vārdi, pamatojoties uz kuriem meklēšanas sistēmas roboti meklē informāciju, atbilstoši uzdotiem kritērijiem vārdi, kas spēj kopā ar citiem atslēgvārdiem sniegt jūsu sludinājuma tekstu.

Atceraties: Jūsu sludinājums var tikt atrasts ne tikai Takari.eu vietnē, bet arī ar meklēšanas sistēmas palīdzību( Google, Yandex un citi), tāpēc izmantojiet atslēgvārdus jūsu sludinājuma tekstā un virsrakstā. Tekstā atslēgvārdus vai to izvietošanu, nepieciešams norādīt vairākas reizes, pie tam ir jāatceras, ka to pārmērīga lietošana var pievest pie „slīpa skatiena” no meklēšanas sistēmu puses un sankciju uzlikšanu uz jūsu sludinājumu lappuses, izslēdzot no meklēšanas sistēmas datubāzes. Virsraksti, kas satur atslēgvārdu kopumu un ir atdalīti ar komatu, tiek uzskatīti kā pārkāpums un labojas moderācijas laikā. Neiesakām Jums rakstīt šādus virsrakstus: „Pasūtīt portretu. Portrets pēc pasūtījuma Rīga. Rīgai pasūtīt portretu Rīga. Rīga pasūtīt portretu Rīga. Rīga portrets pēc fotogrāfijas Rīga. Rīgai portrets pēc pasūtījuma Rīgā. RĪGA PASŪTĪT PORTRETU Art studijā. AKCIJA AR mums vienmēr izdevīgi!”, tāpat arī neizmantojiet tamlīdzīgu atslēgvārdu pārpilnību tekstā.

Atslēgvārds- tas ir jūsu sabiedrotais un palīgs cīņā par katru klientu/pircēju, bet tā pārmērīgā lietošana var viegli pārvērst viņu par ienaidnieku.


Veiksmīgus darījumus jums!